Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny paliwa nie są zbytnio niskie, a na dodatek polskie drogi w dalszym ciągu nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nikt nie powiedział, iż zwiedzanie naszego kraju za pomocą auta jest beznadziejnym pomysłem. Przecież można wymienić dużo ładnych miast i miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeżeli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na początek warto przede wszystkim ustalić trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Trzeba otwarcie przyznać, że przykładowo dwa dni w Giżycku to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, ale trzeba wyruszyć gdzieś dalej – a może Jastarnia? Ogólnie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednakże to jedyna wada. W końcu nadbałtyckie plaże są bardzo ładne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od Gdańska mieści się niemniej ładne miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już zwiedzały Kraków, powinny jak najbardziej powtórzyć zwiedzanie. Z byłej stolicy Polski warto pojechać chociażby do Zakopanego, a więc stolicy polskich gór… To tylko przykładowy plan wycieczki po Polsce; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.
źródło: http://www.usmiechtarnowa.pl, http://digikey.net.pl, http://avans.org.pl, http://wypadekholandia.pl

Starsze artykuły tematyczne: